Czy warto kupować odzież z bawełny organicznej?

Kobietom w ciąży – jak nikomu innemu - zależy na wygodzie i komforcie, a zarazem praktyczności noszonych ubrań. Każda przyszła mama ma swoją ulubioną koszulkę, którą bez problemu włoży na każdym etapie ciąży, czy sukienkę, w której czuje się pewnie i kobieco. Wiele z ubrań ciążowych opatrzone jest metką „100% bawełny”, co brzmi jak obietnica idealnego ciucha – naturalnego, przyjemnego i wytrzymałego. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że pod ową metką kryje się przykra historia, związana z bawełną. Mnóstwo pestycydów stosowanych podczas uprawy, ciężka praca ludzi w toksycznym środowisku, metody obróbki, które nie mają nic wspólnego z dbałością o środowisko, barwniki i chemikalia, które działają negatywnie na skórę i przedostają się do środowiska, domieszki innych tworzyw, o których nie wspomina się przy końcowym produkcie to tylko niektóre z zarzutów, które ciążą na bawełnie konwencjonalnej, tak chętnie noszonej przez… wszystkich. Mając świadomość, jak naprawdę wygląda produkcja koszulki ze 100% bawełny, każdy powinien się zastanowić, co można zrobić, by nie rezygnować ze swojego ulubionego materiału, ale by jednocześnie nie obciążać tak bardzo środowiska i nie przyczyniać się do krzywdy ludzi. To proste - wystarczy wybierać… bawełną organiczną. 

Każda przyszła mama, w której wraz z maluszkiem rozwija się zupełnie nowa świadomość, z pewnością powinna zainteresować się odzieżą ciążową z bawełny organicznej, której zarówno proces uprawy, jak i zbioru i przetwarzania są zgodne z naturalnym cyklem.  Do uprawy nie stosuje się żadnych środków chemicznych ani pestycydów. Bawełna organiczna zbierana jest ręcznie, czyli dokładniej, przez co przy jej czyszczeniu nie ma konieczności używania ostrych środków czyszczących. Eko bawełna barwiona jest także naturalnymi środkami, np. gliną, co nie stwarza zagrożenia ani dla środowiska, ani dla pracowników, ani dla miłośników bawełnianych ubrań. Ogromne znaczenie ma także etyka produkcji. Do pracy na plantacji bawełny organicznej nie są wykorzystywane dzieci, pracownicy otrzymują godziwe wynagrodzenie, nie są też narażani na utratę zdrowia bądź życia, ponieważ nie przebywają w toksycznym środowisku i wszystko odbywa się z poszanowaniem praw człowieka. Czy to wpływa na jakość materiału? Oczywiście! Otrzymana bawełna jest trwalsza, ponieważ nie osłabiły jej żadne środki chemiczne, oraz stosuje się grubszy splot. Jest więc bardziej odporna na rozciąganie i przetarcia podczas noszenia i prania. Charakteryzuje się też większą oddychalnością, ponieważ nie zawiera żadnych włókien syntetycznych. Ubrania z bawełny organicznej są w pełni naturalne, przyjazne dla skóry, nie powodują podrażnień i nie wywołują alergii. Są więc idealne dla kobiet w ciąży, których skóra znacznie mocniej odbiera wszelkie sygnały z zewnątrz.  Dlatego też, wybierając ubrania ciążowe z bawełny organicznej, przyszła mama nie tylko zmienia swoje nawyki na dobre, ale także staje się także wzorem do naśladowania dla swojego maluszka. 

  • jest wolna od szkodliwych środków chemicznych, które zagrażają naszemu zdrowiu
  • całkowicie bezpieczna dla skóry, nie zawiera zanieczyszczeń w postaci substancji uznanych za niebezpieczne dla ludzkiego układu nerwowego (np. insektycydów: parathionu, diazinonu. Nie ma w niej również pozostałości metali ciężkich, substancji ropopochodnych czy formaldehydu, spotykanych w ubraniach z bawełny konwencjonalnej.
  • jej włókna, które uniknęły kontaktu z silnymi środkami chemicznymi, są bardziej plastyczne, delikatne w dotyku oraz lepiej znoszą upływ czasu dzięki temu jest wytrzymalsza, wolniej się zużywa i lepiej znosi pranie,
  • jest hipoalergiczna, idealna dla wszystkich alergików, bezpieczna dla skóry skłonnej do podrażnień czy skłonnościami do atopowego zapalenia skóry.
  • to materiał, przy którego produkcji stosuje się jedynie naturalne metody, używa się naturalnych środków ochrony roślin jest ekologiczna, a żadnym etapie produkcji materiałów z bawełny organicznej nie stosuje się metod, które zagrażałyby ekosystemom.
  • Podczas  uprawy stosuje się zasady fair trade

Odzież ciążowa z bawełny organicznej – dla świadomych, pięknych mam!

Już na początku swojej nowej drogi przyszła mama może wybrać świadomie i mądrze. Koszula do porodu i karmienia z bawełny organicznej doskonale skomponuje się z ciążowymi krągłościami, a jej wytrzymałość i wysoka jakość zapewnią komfort zarówno w ostatnich tygodniach ciąży, jak i w tych najważniejszych chwilach podczas i po porodzie. Nie bez znaczenia jest także miękkość materiału, dzięki któremu także maluszek po porodzie, leżący na piersi mamy, będzie otulony tym, co najlepsze. Chcąc czuć się wygodnie, komfortowo, a do tego pięknie, przyszła mama może wybrać stylową sukienkę ciążową z bawełny organicznej. Dostępne jest wiele modeli i kolorów, które podkreślą uroczy brzuszek i dodadzą atrakcyjności każdej kobiecie. To idealna propozycja zarówno na lato, jak i zimę  – lekki, zwiewny i przede wszystkim naturalny materiał  przyniesie ulgę podczas upałów, z kolei zimą, w ciepłych pomieszczeniach, nie będzie przyprawiał o duszności. Wyjątkowość materiału szczególnie da się we znaki w przypadku bielizny ciążowej z bawełny organicznej. Miękka, oddychająca, a do tego całkowicie bezpieczna dla skóry, doda przyszłej mamie wyjątkowego komfortu i poczucia, że wrażliwe miejsca są chronione w pełni naturalny sposób. Bluzki ciążowe z bawełny organicznej to także must have każdej kobiety w ciąży. Ich  wytrzymałość, odporność na pranie oraz częste noszenie z pewnością dla wielu przyszłych mam będzie największym atutem. 

Piękno to pojęcie znacznie większe niż mogłoby się wydawać. To nie tylko wygląd zewnętrzy, ale także wartości, które się wyznaje i przekazuje innym. Wybierając odzież ciążową z bawełny organicznej, każda przyszła mama nie tylko dokonuje najlepszego wyboru dla siebie, ale także przeciwdziała krzywdzie, jaka spotyka ludzi i środowisko podczas produkcji konwencjonalnej odzieży. Nie można więc ująć tego inaczej niż… Piękna mamo, jesteś, nosisz w sobie i przekazujesz piękno w najlepszy możliwy sposób!