• Wyprawka dla noworodka

  • Parametry

Wyprawka dla noworodka możesz ją kompletować już w ciąży albo przed samym porodem. Co jest potrzebne dla niemowlaka, noworodka? Pewien zestaw jest potrzebny do szpitala, na stronie szpitala czy prywatnej kliniki zawsze jest lista rzeczy, które sa potrzebne kobiecie rodzącej i dziecku.

Kiedy jedziesz do porodu niezbędna jest torba do porodu, koszule do karmienia - zazwyczaj dwie, biustonosz do karmienia, wkładki laktacyjne, koniecznie siateczkowe przewiewne majtki poporodowe oraz podpaski poporodowe. Zazwyczaj w szpitalu są podkłady i pieluszki - pampersy i tetrowe, ale warto kilka sztuk mieć ze sobą.

Do domu potrzebujesz wanienki, kocyka, pieluszek i otulaczy. Przyda się kokon niemowlęcy. Łóżeczko z materacem, pościel i ubranka dla dziecka. Do higieny noworodka są potrzebne kosmetyki, specjalne nożyczki do paznokci. Jeśli karmisz piersią przyda się laktator, wkładki laktacyjne i butelki na mleko.  Smoczki 0-3 mieś, kolorowe dodatki zabawki.  Prktyczne sa bujaczki z wibracją i kosze mojżeszowe.  Do karmienia niemowląt mamy fajne kszesełka. Nie brakuje nocników i wanienek do kąpieli. Bardzo ważne jest nosidełko dla niemowlaka.  Pierwszy wózek spacerowy, z gondolą. Proponujemy markę wózków i dodatków  Greentom - classic lub revisible, nowa modna marka na wózki spacerowe 100% ekologiczne wózki.